Keitä me olemme?

Softaidean avainhenkilöiden taustat ovat perinteisten raportointijärjestelmien ympäristöistä. Tästä on ollut hyötyä, kun valitsimme yhteistyökumppaniksemme Qlik:n. Mielestämme QlikView on vertaansa vailla oleva raportointi- ja tiedon analysointityökalu. QlikView:n käyttöönotto on loppuasiakkaan kannalta erittäin helppoa ja implementointiaika myös selvästi nopeampi kuin perinteisillä raportointijärjestelmillä. Työskentelemme päivittäin ympäristöissä, joissa asiakkaamme ovat ulkoistaneet niin laiteinfrastruktuurin sekä ERP-järjestelmänsä hallinnan ja kehityksen tunnetuille suurille palveluntarjoajille. Palvelemme asiakkaitamme hyvin kattavasti kautta Suomen.

Yrityksen perustajajäsenet toimivat tätä ennen yli kymmenen vuotta merkittävien Suomalaisten yritysten taloushallinnon ja tietohallinnon johtotehtävissä. Antti Eerola toimi mm. kehityspäällikkönä Starckjohan Steel Oy:ssä. Se tunnetaan nykyisin nimellä BE Group. Hänen tehtävänä oli yrityksen liiketoiminnan analysointi sekä asiakaskannattavuuden analysointi ja kehittäminen. Toinen perustajajäsen, Petri Viljanen on mm. toiminut tietohallintopäällikkönä Electrolux Oy:ssä. Hänen tärkeimpänä tehtävänään oli ERP:n (J.D. Edwards) käyttöönotto Suomessa, Baltian maissa, Venäjällä, Ukrainassa ja Kazakstanissa.

Petri Viljanen

CEO, Konsultti & Partner

Email: petri.viljanen@softaidea.fi

Puhelin: +358 40 551 2020


Antti Eerola

Konsultti, Partner

Email: antti.eerola@softaidea.fi

Puhelin: +358 50 501 4270


Jyrki Kaikkonen

Konsultti

Email: jyrki.kaikkonen@softaidea.fi

Puhelin: +358 400 850 064


Pia Laitila

Konsultti

Email: pia.laitila@softaidea.fi

Puhelin: +358 50 370 2046


Osku Vuorinen

Konsultti

Email: osku.vuorinen@softaidea.fi

Puhelin: +358 40 565 4446


Juha Pöllänen

Myynti ja markkinointi

Email: juha.pollanen@softaidea.fi

Puhelin: +358 40 512 1348


Juhani Ranta

Myynti

Email: juhani.ranta@softaidea.fi

Puhelin: +358 400 472 752


Tapio Viljanen

Talous, Hallituksen puh.joht.

Email: tapio.viljanen@softaidea.fi